Haber

Kavurucu Sıcaklar Geri Döndü! Sıcaklık Rekorları Kırılacak: 46 Dereceyi Göreceğiz

Batı bölgelerde yağışlı hava devam ederken, önümüzdeki günler için yeni bir sıcak hava dalgası uyarısı geldi. Bazı illerde hava sıcaklıklarının 46 dereceye çıkacağı açıklandı.

İşte İstanbul, Ankara ve diğer illerde önümüzdeki hafta beklenen hava durumu…

Geçtiğimiz hafta sıcak hava tüm Türkiye’de etkisini gösterdi.

Algılanan hava sıcaklığı 40-45 dereceleri görmüştü. Son günlerde hava sıcaklıkları azalarak mevsim normallerine döndü.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan’ın haberine göre çok sıcak sıcaklıkların geri döneceği açıklandı.

Çalışkan, “Aşırı sıcaklar daha bitmedi, bir yenisine daha hazırlanıyoruz. Pazar günü bu sefer Mısır’dan gelecek. Mısır üzerinden geleceği için Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde etkili olacak. Bu sefer de Mısır’dan gelecek.” , İç Anadolu’da sıcaklık rekorları kırılacak.” uyardı.

Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde sıcaklıkların 40-46 dereceye çıkabileceğini belirten Çalışkan, “Pazartesi günü Kayseri, Konya ve Nevşehir’de sıcaklıklar 40 dereceyi geçebilir. Adana ve Kahramanmaraş 46 dereceye çıkacak. En sıcaklarını biz yaşayacağız.” Akdeniz ve İç Anadolu illerinde bu yılın günleri.” söz konusu.

Batı bölgelerde hava sıcaklıklarının yükseleceğini belirten Çalışkan, “İstanbul ve batı bölgelerde de sıcaklık yükselecek. Pazartesiden itibaren 35 dereceyi göreceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Çalışkan, sıcak hava dalgasının 4-5 gün daha devam etmesinin beklendiğini de belirtti.

Hava sıcaklığının mevsim normallerine döndüğü İstanbul’da yağışın etkili olacağını belirten Çalışkan, “İstanbul’da hafif bir yağmur başladı. Akşam sağanak yağışa dönüşecek. Ortada devam.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu